Noc s Andersenem - Tentokrát jsme večer četli Andersenovy pohádky

05.04.2017


ze zpravodaje:

Po čtrnácté jsme se zúčastnili Noci s Andersenem. Tentokrát jsme večer četli Andersenovy pohádky, řekli si několik zajímavostí ze života autora a přečetli si pohádku Ošklivé káčátko, kde si děti uvědomily, že není důležité, jak kdo vypadá, ale jak se chová. V horní zasedačce jsme se napili čaje, připravili spacáky, pyžama a přemístili se na školní zahradu. Po pohádce Císařovy nové šaty (takové pohádky – nepohádky, tak trochu renesanční a soudobé, o tom jaké hodnoty si vybrat a zvolit, aby život nebyl promarněn) jsme ve třech družstvech podle indicií hledali něco voňavého, páchnoucího, něco co lze ohnout, něco rychlejšího než šnek, něco co jde zlomit, něco co lítá, něco co dělá stín, něco ve tvaru srdce, něco většího než A4 papír, plod stromu kaštanu, v čem jsou semena stromů, něco co píše.

Jakmile se setmělo, opekli jsme špekáčky. Po večeři jsme se vrátili do knihovny, tam děti prolezly pavučinou. Nejmladší účastník usnul v horní zasedačce a ostatní s baterkami mezi knížkami našli indicie k další pohádce. Při čtení cínového vojáčka jsme si pochutnali na pudinku. Pak jsme oblékli dobrovolníka do toaletního papíru a hromadným prolézáním mezi provazy udrhly cop. Před spaním si děti přečetly pohádku Princezna na hrášku a uložily se k nejmladšímu spáči. Ráno jsme posnídali kakao a napečené dobrůtky od maminek, kterým děkujeme, tentokrát se nám toho sešlo hodně. Děkuji i paní Myšákové za mléko.

Následující pondělí děti z marcipánu, který nestihly zpracovat, vytvářely postavičky na téma Cínový vojáček.

V květnu jsme slepili ke Dni matek tulipán. Na šňůru si navlékli kočku s tělíčkem spirály, využili hromady ruliček od toaletního papíru k vytvoření stonožky. V květnu rozkvetla okna knihovny vlastnoručně vyrobenými květy z krepového papíru.

Upozorňuji čtenáře, že z knihovny z Kostelce máme do srpna zapůjčeno 150 knih. Kdo má zájem číst, je z čeho vybírat. Budu ráda za další náměty k zakoupení nových titulů v tomto roce. Prosím o informace, jaké knihy byste v knihovně chtěli najít. Dětem přeji prosluněné a odpočinkové prázdniny.

Za knihovnu Pavlína Pleslová